- פרסומת -
בית מקרקעין דיני מקרקעין

דיני מקרקעין

1361
0
- פרסומת -

דיני מקרקעין נחשבים לתחום משפטי מסועף ומורכב. דיני מקרקעין כוללים בתוכם נושאים משפטיים רבים, שכל אחד מהם שונה וממשנהו ודורש התייחסות משפטית מקצועית תוך דגש על הפרטים הקטנים. בין התחומים הנכללים תחת "דיני מקרקעין" אפשר למצוא נושאים כמו: עסקאות מכר במקרקעין, פירוק השיתוף, מיסוי מקרקעין, תביעות להצהרה על בעלות במקרקעין, ביצוע רישומים בלשכת רישום המקרקעין, תמ"א 38, משכנתאות, עריכת חוזים שונים, ייצוג לקוחות ברכישה מקבלנים, הסרת עיקולים, זכויות במקרקעין, ייצוג משפטי בעת הצורך ואלו רק מקצת הנושאים שהתחום המקיף הזה נוגע בהם. מכיוון שרוב האנשים נתקלים לפחות פעם אחת בחייהם באחד מהנושאים הקשורים לתחום דיני מקרקעין, חשוב להכיר את הנושא בצורה בסיסית ולהבין את החשיבות של בחירת עורך דין מקרקעין טוב, כאשר אנו מתכננים עסקה כזאת או אחרת בתחום המקרקעין ואנו צריכים לוודא שהאינטרסים שלנו בעסקה מוגנים או במידה ואנו מרגישים שנעשה אתנו אי צדק בקשר לדיני באותו התחום.

דיני מקרקעין – ביצוע עסקאות נדל"ן

כאמור, אחד התחומים הבולטים והנוגעים לחיי רובינו, בגינם נזקק לשירותיו של עורך דין בתחום דיני מקרקעין, קשור לנושא של ביצוע עסקאות נדל"ן. מדובר בהליך משמעותי הכולל מספר שלבים ומאוד חשוב שכל שלב יעשה בצורה הנכונה והמקצועית ביותר, תוך התחשבות מלאה באינטרסים שלנו. עסקאות נדל"ן כוללות בין היתר: ניהול משא ומתן עם הצד השני לצורך קביעת תנאי העסקה ולעיתים חתימה על זיכרון דברים לגבי הדברים שהושגו. חתימה על חוזה אותו צריך להגיש לרשויות המס יחד עם טפסי מיסוי. במידה והצד הרוכש לוקח משכנתא, מדובר בהליך נוסף של הגשת בקשות לבנק והשלבים של ביצוע העסקה אף יכולים להסתעף עוד יותר מזה. כאמור עסקאות הקשורות לתחום דיני מקרקעין הן עסקאות בעלות חשיבות קריטית לשני הצדדים, מדובר בסכומי כסף גדולים המושקעים בעסקאות אלו ומאוד חשוב לוודא שהעסקה מתבצע תוך שימת דגש לכל הפרטים ולו הקטנים ביותר. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום דיני מקרקעין, יוכל ללוות אתכם בכל השלבים הללו ולוודא שהאינטרסים שלכן בעסקה אכן נשמרים לאורך כך הדרך.

דיני מקרקעין – המיסים השונים

אחד הנושאים בהם יתמחו עורכי דין המתמחים בנושא של דיני מקרקעין, קשור למיסים השונים המוטלים על הצדדים השנים הלוקחים חלק בעסקת מכר מקרקעין. אחד המיסים העיקריים בעסקה שכזאת הוא מס הרכישה, שגובהו מחושב באופן יחסי מעלות הדירה. ישנם מספר פרמטרים אשר יקבעו את גובה המס אותו יאלץ הקונה לשלם, לדוגמא: האם הדירה שנקנתה על ידיו היא הנכס מקרקעין היחיד של הרוכש או שמדובר בנכס נוסף ועוד פרמטרים רבים שבסופו של דבר ישפיעו על גובה המיסים. החשיבות של התייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום של דיני מקרקעין היא בעלת חשיבות גבוהה במיוחד בכל מה שקשור למיסוי מקרקעין. עורך דין מקרקעין בקיא בכל הפרמטרים השונים שעל פי החוק יכולים להוריד את היקף המיסים ובאמצעותו תוכלו להיות בטוחים שאתם משלמים בדיוק מה שאתם צריכים ולא סכומים שיכולים להיות גבוהים משמעותית מכך.

דיני מקרקעין – שכירות

החשיבות של ייעוץ עם עורך דין המתמחה בנושא של דיני מקרקעין, תבוא לידי ביטוי לא רק בעסקאות מכר, אלא גם בכל מה שקשור לעריכה של חוזי שכירות בין השוכרים למשכירים של נכס מסוים מסוג כלשהו. גם בתחום זה ישנה חשיבות לייעוץ עם עורך דין המתמחה בנושא של דיני מקרקעין, ייעוץ ושירות אשר יוכל למנוע בעתיד סכסוכים וריבים בין משכיר ושוכב בגין חוזה שכירות שלא נוסח בצורה מקצועית וברורה.

דיני מקרקעין
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here