- פרסומת -

דיני חוזים

1508
0
- פרסומת -

רובינו היינו מעורבים בחתימה על חוזים, מספר פעמים בחיינו, זה הגיע בדמותו של חוזה עבודה, חוזה שכירות, חוזה רכישת דירה ועוד מגוון חוזים נוספים שחתימה עליהם הייתה נחלת חיקנו. סביר להניח שלא תמיד העמקנו בכל הסעיפים הרבים של חוזה מסוים עליו חתמנו, מה שיכל לגרור מעורבות שלנו בסיטואציה לא נעימה, של סכסוכים ותביעות עם הצד השני החתום על החוזה. בשביל למנוע שמקרים כאלו לא יקרו ובמידה והם כבר קרו שלא יישנו מאוד חשוב להתייעץ ולהיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בנושא של דיני חוזים, טרם חתימה על חוזה מסוים (בעיקר במידה ומדובר בחוזה מורכב ומשמעותי).

חוזים – למה מתייחסים דיני חוזים?

דיני חוזים מתייחסים למקרים בהם מערכת המשפט של המדינה מחייבת אדם או גוף מסוים לקיים התחייבות מסוימת. בכדי שהתחייבות חוזית תהיה בעלת תוקף משפטי, כל הצדדים אשר חותמים על חוזה מסוים צריכים להיות מודעים לכל ההתחייבויות שהם נוטלים על עצמם וההשלכות שיהיו נחלתם במידה ולא יממשו את אותן ההתחייבויות, בעצם חתימתם על אותו חוזה. עורכי דין המתמחים בין היתר בנושא של דיני חוזים, יסייעו וייעצו לאנשים העומדים לקראת חתימה על חוזה משמעותי במגוון פרטים שיכולים לקרות כתוצאה מכך כמו: הפרת חוזים והמשתמע מכך, קבלת פיצויים בגין הפרת חוזה של הצד בשני, עריכת חוזים שונים, חוזי עבודה ואכיפתם, חוזה שכירות ועוד מגוון רחב של נושאים שהמשותף להם הוא הקשר לדיני חוזים.

חוזים – תפקידו של עורך הדין

עורך דין העוסק בתחום של דיני חוזים ייעץ ויסייע ללקוחותיו לפעול בדרך שתגן על כל זכויותיהם. עסקאות רבות בגינן הצדדים יחתמו על חוזים, כוללות שלבים רבים עד להגעה לחתימה על חוזה. עורך דין המתמחה בנושא של דינים חוזים ילווה את הלקוחות לאורך כל הדרך ובעצם יבטיח את החוקיות ואת ההגנה על האינטרסים של הלקוח שלו בכל אותם השלבים, עד לשלב החתימה על החוזה. חוזה מורכב בדרך כלל מסעיפים רבים, שמי שאין לו ידע משפטי, לא בהכרח ידע או יבין על מה הוא חותם ולכן החשיבות של עורך דין המתמחה בתחום של חוזים היא גבוהה ביותר ויכולה למנוע טענות ותביעות עתידות שאף אחד לא באמת רוצה להיות מעורב בהן.

 חוזים – מקרים של הפרת חוזים

אנשים רבים יכולים להעיד על אי הנעימות של סיטואציה בה היו מעורבים, הנוגעת להפרת חוזים מהצד השנים. המזל של האנשים הללו, הוא שבאמצעות עורך דין טוב המתמחה בתחום של דיני חוזים, אפשר לתבוע את הצד אשר מפר את החוזה באחת ממספר מסלולים: ביטול והשבה – במקרה בו חוזה מופר על ידי אחד הצדדים, הצד השני יהיה זכאי לביטול החוזה והשבה. אפשרות נוספת, היא אכיפת חוזה, במקרה שכזה בית המשפט יכול לקבוע כי ישנה חובה לקיום של החוזה כפי שהוא כתוב. דבר נוסף המתאפשר כתוצאה מהפרת חוזה היא קבלת פיצויים מהצד המפר, אותם ניתן לקבל במידה והצד הניזוק מוכיח שנגרמו לו נזקים כתוצאה מהפרת החוזה.

חוזים – תדאגו לאינטרסים שלכם

כיום, בעידן האינטרנט, קיימת זיכה פשוטה וקלה למגוון רחב של סוגי חוזי התקשרויות אחידים במגוון רחב של נושאים ועסקאות. העניין הוא שאותם חוזים אחידים לא בהכרח יענו על הצרכים והאינטרסים של הצדדים המעורבים בעסקה ספציפית. בשביל להגן על האינטרסים שלכם בעיקר כשמדובר בחתימה על חוזים בעלי חשיבות גבוהה כמו חוזי מכירת נכס, חשוב להתייעץ ולהיעזר בשירותים של עורך דין הבקיא בתחום בהם עוסקים אותם חוזים ספציפיים.

דיני חוזים
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here