קרדיט FREEPIK
- פרסומת -

ניתן לומר כי במהלך השנים האחרונות קיים אחוז בלתי מבוטל של אזרחים במדינת ישראל אשר נחשבים נשואים שכן התחתנו במדינה זרה באמצעות נישואים אזרחיים, זאת עקב מידת הבירוקרטיה הנרחבת אשר מתקשרת באופן ישר בכל הנוגע לתחום הנישואין והגירושין במדינת ישראל ומגבלות הדין הדתי. אי לכך, ניכר כי מרבית הזוגות מעוניינים בביצוע התהליך בחו"ל. דבר אשר רלוונטי גם בעבור אותם זוגות אשר מעדיפים לבצע את הליך הגירושין במדינה זרה וגם עבור אותם זוגות נשואים אשר מתגוררים במדינה זרה ועל כן מעוניינים בביצוע הליך גירושין במקום המגורים שלהם. ביצוע הליך גירושין בארץ יתרונות ונוחות רבה עבור זוגות מסוג זה. נוסף על האמור, יחד עם הגעתם של בני הזוג לארץ באחד הימים, הזוג עלול להיתקל במגוון רחב של קשיים מטעם בית הדין הרבני שכן משמש סמכות עליונה בכל הנוגע לתחום הגירושין והנישואין של יהודים בארץ.

הבעייתיות בביצוע הליך גירושין בחו"ל

בכלל המדינות ברחבי העולם כולו קיימות קהילות יהודיות מרובות, שכן ניתן למצוא ולבקר בהן בבתי כנסת ואף בתי דין רבניים. עקב זאת, בעת בה זוגות נשואים אשר מתגוררים במדינה זרה מקבלים החלטה לביצוע הליך גירושין בחו"ל, ניכר כי עליהם לפנות אל אותו בית דין רבני אשר נמצא בסביבה הקרובה לביתם. מהעת בה ניתן פסק הדין של הגט, מכריזים על הזוג כי הם גרושים כדת וכדין ופנויים להינשא בשנית. יחד עם זאת, כאשר אחד הצדדים או לחילופים שתי הצדדים יחד, חוזרים למגורים במדינת ישראל, יגלה כי הרבנות בארץ לא מכירה בהליך הגירושין שלו וכן, רואה את הזוג כנשואים. מדובר במצב אשר מלווה בהשלכות מרחיקות לכת, תחילה, בני הזוג יידרשו להתגרש בשנית, ונוסף על כך במידה והאישה הייתה בזוגיות במהלך פרק הזמן הרלוונטי והביאה ילד יחד עם בן זוגה, עלול הילד להיות מוגדר כ"ממזר" על פי ההלכה.

כיצד תבצעו זאת נכון?

על מנת למצב מצב בו תגלה כי הליך הגירושין אשר התבצע בחו"ל לא בתוקף, מומלץ לפנות אל עורך דין אשר תחום עיסוקו המרכזי הוא בדיני משפחה, שכן ידריך הזוג לדרך פעולה נכונה ויעזור להם בכל הנוגע לביצוע הבירורים הנחוצים. כך לדוגמה יש לפנות אל הרבנות הראשית במדינת ישראל אשר מנהלת את הרשימה של כלל בתי הדין בו מכירה הרבנות הראשית במדינה, לאחר סיום קבלת הגט, על בני הזוג לפנות לבית דין רבני בארץ על מנת לקבל אישור עבור הגט. עורך דין לדיני משפחה יעמוד לצד בני הזוג במהלך טיפול מורכב שכן יש לציין כי הפנייה תהיינה אל בית הדין אשר נמצא בסביבת מגוריהם של בני הזוג בישראל ובמידה והם אינם מתגוררים בארץ באופן קבוע, אז יש על הזוג לפנות אל בית הדין הרבני אשר נמצא בירושלים

גירושין בחו"ל
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here