גט יקר: המחיר הכלכלי של הגירושין
- פרסומת -

ההחלטה להתגרש מלווה בלבטים רבים, הן ברמה הרגשית והן ברמה החברתית. אלא שאל השיקולים הללו מצטרף לא פעם גם השיקול הכלכלי, והוא מנחה זוגות רבים בתהליך קבלת ההחלטות שלהם. אם גם אתם לא לגמרי בטוחים מה צפוי לקרות ביום שאחרי, איך מחלקים את הרכוש או מה יהיה גובה דמי המזונות שתשלמו, הכתבה הזו בשבילכם.

מה קורה לרכוש המשותף?

נכנסתם לקשר הזוגי עם נכסים שונים, בין אם הם כוללים דירה, רכב, תוכנית חיסכון או תיק מניות מכובד. ללא הסכם ממון תצטרכו לקבל יחד החלטה על האופן שבו הנכסים הללו יחולקו. באופן טבעי חלוקת רכוש בגירושין יכולה לעורר לא מעט מתחים ומחלוקות, אבל עם ליווי משפטי מתאים תוכלו להתמודד גם עם האתגרים האלה. השירות האישי, הניסיון הרב והמומחיות של עו"ד הילה וינטרוב בתחום דיני המשפחה בכלל ובהליכי גירושין בפרט, הם אלה שיעזרו לכם להפיק את המקסימום מהתקופה הלא-פשוטה שבדרך.

דמי המזונות – איך הם נקבעים?

גם אם החלטתם להתגרש, הילדים שלכם לא אמורים לשלם את המחיר, לפחות ברמה הכלכלית. כדי לספק את הצרכים הבסיסיים ביותר שלהם נדרש תשלום חודשי קבוע (תלוי נסיבות) שמוכר לנו בשם "דמי מזונות" וחשוב להבין איך הוא מחושב. סכום אחיד וקבוע עדיין אין, אבל בדרך להגדרת הסכום שישולם יילקחו בחשבון נושאים שונים, בהם רמת ההכנסה של הצדדים ומצבם הכלכלי לאחר הגירושין,  צרכיו של הילד, זמני השהות וגילאי הילדים. גם הפחתת מזונות או הגדלת מזונות היא אפשרות שקיימת במצבים מסוימים, דרך אגב.

מי מטפל בילדים?

באופן טבעי אלה הילדים שניצבים במרכז תשומת הלב לכל אורך התהליך המורכב הזה, לא רק משום שנדרשת החלטה באשר לדמי המזונות ולמימון צרכי החינוך, המזון או הדיור שלהם – אלא משום שיש להגדיר היכן יגדלו ומה יהיו זמני השהות שייקבעו. עם עורך דין לענייני גירושין תוכלו לפעול כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורכם ועבור הילדים, ובאופן טבעי גם להחלטה הזו יש מחיר כלכלי, שכן חלוקת זמני השהות תשפיע בין היתר על דמי המזונות שייפסקו.

מקדימים תרופה למכה: הסכם ממון

כדי להימנע ממחירים כבדים במצבים מהסוג הזה, זוגות רבים בוחרים לחתום היום על הסכם שיגדיר את אופי הקשר, את חלוקת הרכוש ואף את זמני השהות ודמי המזונות. הם עושים זאת לפני/לאחר החתונה או במסגרת הסכם משפטי מחייב גם כאשר הם מוותרים על מוסד הנישואין, ואם עדיין לא עשיתם זאת הגיע הזמן להבין לעומק מהו הסכם ממון ידועים בציבור. תוכלו לעשות את זה בצורה הטובה ביותר בליווי עו"ד הילה וינטרוב המומחית לדיני משפחה והליכי גירושין, ואתם מוזמנים ליצור עמה קשר בטלפון 077-9968860.

גט יקר: המחיר הכלכלי של הגירושין
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here