קרדיט https://b-malka.co.il/
- פרסומת -

חקירה פלילית היא אירוע מורכב מאוד, דרמטי אבל גם מאתגר מאוד, לאדם מן השורה שלא באמת מכיר את חדר החקירות. יחד עם זאת, יש איזה שהוא סוג של דפוס שמאפיין את תהליך החקירה הפלילית, והידע של עורכי דין בתחום הפלילי יכול לעזור לכם ללמוד איך להתנהל בתוך הדפוס הזה. הצוות המקצועי של משרד עורכי הדין בנימין מלכא יצר לכם מדריך קצר שמסביר איך נראית חקירה פלילית כדי שתוכלו להתכונן.

ראשית, מה היא חקירה פלילית?

החקירה הפלילית היא חקירה משטרתית שמתרחשת כאשר מתבצע אירוע פלילי. אם המשטרה נמצאת בזירת האירוע, החקירה מתחילה בתהליך גביית עדויות בשטח, אבל במרבית המקרים היא נמשכת בתחנת המשטרה או בחדר החקירות. אחת הזכויות שעומדות לאנשים שנמצאים בעיצומה של חקירה פלילית היא שיחת טלפון אל משרד עורכי דין פלילי שיכול לייצג את הנחקר או החשוד, ולכן אתם רוצים כבר בשלבים הראשונים של החקירה לעצור את צוות החוקרים ולבקש לקבל את שיחת הטלפון הזו.

קרדיט https://b-malka.co.il/

מתי מתחילה חקירה פלילית?

כאמור, החקירה הפלילית מתחילה ברגע שבו מתרחשת קריאה למשטרה בנוגע לאירוע פלילי. למשל, אם נתפסתם על עבירות סמים בבית שלכם או באזור ציבורי, עורך דין סמים ידריך אתכם שלא לשוחח עם השוטרים במקום האירוע, מפני שאתם יכולים להכשיל את עצמכם ולציין עובדות שיחשבו כחלק מהחקירה גם אם אתם לא באמת יודעים שאתם נחקרים. ולכן, צריך להיות מאוד זהירים בסביבה של אירועים פליליים, בוודאי אם אין לכם באמת קשר לדבר העבירה ואתם רק עדים לאירועים.

איך צריך להתנהג במהלך חקירה פלילית?

במהלך חקירה משטרתית צריך קודם כל להבין מה הוא האינטרס שלכם. האם אתם עדים או שאתם מעורבים באירוע, והאם יש מצב שאתם תפלילו את עצמכם או אדם קרוב לכם, במילים שאתם אומרים. השאלות האלו מאתגרות את המעורבים בחקירה פלילית בכל פעם מחדש, והן יכולות להיות השאלות שיגרמו לכם להסתבך בתיק פלילי. בוודאי אם אתם לא יודעים איך לנהוג או להתנהג במהלך החקירה הפלילית, מומלץ לעצור לרגע ולפנות לעזרתו של מומחה מקצועי בדין הפלילי, כדי לקבל את הליווי והעזרה החיוניים לכם.

הידע והניסיון המקצועי של צוות משרד עורכי הדין בנימין מלכא יכול לעזור לכם להתמודד עם החקירה הפלילית, ולשמור על הזכויות שלכם לאורך כל הדרך. לפרטים נוספים וליצירת קשר עם צוות המשרד טלפנו: 050-6398477.

איך נראה תהליך חקירה פלילית משטרתית?
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here