איך לסגור עסק במינימום נזק כספי?
קרדיט: Pixabay
- פרסומת -

פתיחת עסק היא אירוע מרגש ואופטימי שכולל תשומת לב לפרטים רבים מאוד. למרבה הצער המציאות לא תמיד מאירה פנים ליזמים, כולל כאלה שמצוידים ביכולות גבוהות וכישרון אמיתי, ולכן מדי שנה נסגרים בישראל כמה עשרות אלפי עסקים. גם סגירת עסק היא אירוע שמחייב הקדשת תשומת לב לסוגיות שונות, על מנת למזער את הנזקים ובכדי שיתאפשר שיקום כלכלי אפקטיבי כולל אפשרות לצאת לדרך חדשה.

האפשרויות השונות של פירוק חברה

אופציה אחת לסגירת עסק היא באמצעות הליך פירוק חברה, בין אם מרצון ובין אם בהחלטה של בית משפט. פירוק חברה בע"מ מרצון יכול לנבוע מהחלטה של בעלי החברה, כשבמקרה כזה השלב הראשון הוא הגשת תצהירים לגבי היכולת של החברה לפרוע את חובותיה, או מהחלטה של נושים לרבות העובדים. במצב הזה תיערך אסיפה של הנושים שבה יוגש דוח מפורט של דירקטוריון החברה לגבי מצבה הכלכלי. בכל מקרה של פירוק מרצון ימונה לחברה מפרק שישתמש בנכסים שלה על-מנת לסלק את חובותיה.

חדלות פירעון ושיקום כלכלי

חדלות פירעון הוא הליך משפטי שמחליף את פשיטת הרגל של פעם. השינוי הוא לא רק במונח, אלא גם במהות, כשהמטרה כיום היא למצוא איזון בין החזר מקסימלי של חובות לבין אפשור שיקום כלכלי לחייב.

במסגרת הליך זה מוטלות על בעל העסק לא מעט מגבלות, ובהן עיכוב יציאה מהארץ, מניעת השימוש בכרטיסי אשראי ולרוב גם מניעת פתיחת עסקים חדשים. מומלץ להיעזר בעו"ד מנוסה על-מנת לצמצם ככל האפשר את המגבלות ובאופן כללי להגיע למתווה שיקום נוח ככל האפשר. חשוב לציין כי גם מבחינת כל עורך דין חדלות פירעון הינו הליך רגיש מאוד וההתייחסות היא בהתאם.

חשיבות הפנייה לעורך דין מנוסה

כשעסק צובר חובות והתחייבויות ולא פורע אותם, הוא חשוף לסכנת פתיחת תיק בהוצאה לפועל. במקרה כזה ללא סיוע של עורך דין כונס נכסים שייכנס לתמונה, על בסיס צו מבית משפט עלול להתבצע מימוש רכוש בבעלות העסק ובחלק מהמקרים גם רכוש פרטי של בעל העסק שניתן כערבות להתחייבות כזו או אחרת. כינוס נכסים לא בהכרח לוקח בחשבון גם את האינטרסים של החייב, ולכן החשיבות הרבה של הפנייה לעורך דין שזהו תחום מומחיותו. משרד עורכי הדין בסט – סולמי ושות' הוא משרד בוטיק המנוסה בטיפול בנושאים אלה.

איך לסגור עסק במינימום נזק כספי?
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here