אהבה מחו
- פרסומת -

לאור השינויים המתרחשים כחלק מהתפתחויות גלובליות, אין זה מפתיע כי היכרויות בין בני זוג זרים הפכו לנפוצים עד מאוד.

רבים לא מודעים לכך כי לאזרחי מדינת ישראל קיימת הזכות להסדיר את מעמדם החוקי של בני זוגם הזרים בישראל, בין אם הם נשואים ובין אם לאו אך עובדה זו לא משנה למשרד הפנים שכן אינו ממהר לנפק לבן או לבת הזוג הזרים אזרחות בישראל.

מבחינה חוקית אין לבן זוג של ישראלי, אפילו שמדובר בזוג נשוי, זכות קנויה לקבלת מעמד בישראל. משרד הפנים, הגוף שאחראי על הטיפול בנושא מתחיל בבחינת הקשר על כל מכלוליו, ובראשונה בודק האם מדובר בזוגיות פיקטיבית שכל מטרתה להשיג אשרת שהייה בישראל או במערכת יחסים כנה ואמתית.

טרם הפגישה הראשונה במשרד הפנים ישנם לא מעט מסמכים שיש לאסוף. מדובר במסמכים רשמיים המעידים על העדר עבר פלילי של בן הזוג הזר מצב משפחתי של בת הזוג הזרה , ראיות לקיומו של הקשר ומרכז חיים בישראל.

השימוע

לאחר הגשת הבקשה ברשות האוכלוסין, בת הזוג הזרה והאזרח הישראלי יזומנו לראיון אישי או למספר ראיונות השלמה במטרה לבחון את כנות הקשר. הראיונות נערכים בנפרד והמטרה לבדוק האם מדובר בזוגיות כנה ואמתית. הריאיון יורד לפרטים הקטנים ובודק אצל כל אחד את ההיכרות האינטימית שלו עם בן/בת הזוג.

מחלקת אשרות במשרד הפנים פועלת במסגרת סמכותה, נציגיה מחויבים לבחון כמות גדולה של בקשות ולסנן את אלה שאינן מגלות עילה או שקריות. יש להיערך כראוי ומבעוד מועד, לזהות את הבעיות לפני שאלה התרגשו עליכם ובמידת הצורך להסתייע בעורך דין לאורך ההליך.

סירוב פתיחת תיק

במידה ובקשתם של בני הזוג סורבה על ידי משרד הפנים, בפניהם הזכות להגיש ערר פנימי במשרד הפנים ולאחר מכן להגיש ערר לבית הדין לעררים.

ערכאה זו מאפשרת בדיקה יסודית של החלטת רשות האוכלוסין, וניתן לקבל סעדים מתאימים לבדיקה חוזרת או לביטול החלטת רשות האוכלוסין, כמו גם סעדים זמניים.

משרד עורכי דין יפתח חנן מתמחה בדיני הגירה

אהבה מחו"ל – הדרך להסדרת מעמד בישראל
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here